KORONAVIRUS - aktuální informace


MUDr. Roman Gřegoř, MBA, ředitel ZZS MSK, 24. 1. 2021 20:16:34 - verze pro tisk

Bezplatná informační linka ke koronaviru1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin. Školení pracovníci Vám zde pomohou a poradí nejen se zdravotními problémy v souvislosti s pandemií viru COVID-19. Na stejné lince pomohou operátoři i seniorům ve věku 80 let a starším nebo osobám, které jim pomáhají, zaregistrovat se k očkování proti nemoci COVID-19

Linku 155 volejte jen v případě vážných zdravotních problémů nebo v ohrožení života! To platí stále, bez ohledu na pandemii koronaviru! I v případě, že jste onemocněli koronavirem, jeho běžné příznaky (teplota, slabost, bolesti hlavy, kloubů, kašel) nejsou důvodem k volání na tísňovou linku nebo dokonce výjezdu vozidla zdravotnické záchranné služby. V těchto případech je nutno konzultovat svůj zdravotní stav se svým praktickým lékařem.

Pokud potřebujete provést testování na přítomnost viru COVID-19 můžete se objednat na webové stránce ÚZIS. Ušetříte tak čas sobě i zdravotníkům.

 

Aktualizované základní informace v souvislosti s výskytem onemocnění lze najít například třeba zde: Stránky MS kraje, dále na adrese: Stránky MZ ČR, Krajská hygienická stanice se sídlem v Ostravě.

Objednávka testování