23.2.2008 Bruntálští záchranáři bojovali o život dvacetiletého mladíka
PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 23.02.2008 22:59:24 - verze pro tisk
Dramatický boj svedli dnes dopoledne záchranáři v Bruntále. Na operační středisko záchranné služby volala po čtvrt na jedenáct vyděšená mladá dívka s tím, že její přítel, se kterým byla na procházce, náhle upadl na zem a nyní je v bezvědomí.
K postiženému byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci, jež přijela na udané místo během čtyř minut.
Záchranáři nalezli dvacetiletého muže bez známek života – v bezvědomí, se zástavou dechu a fibrilací srdečních komor. Okamžitě proto zahájili resuscitační pokusy, pacienta připojili na umělou plicní ventilaci a snažili se obnovit činnost srdce, což se jim podařilo teprve po opakovaných defibrilačních výbojích.

Po více než třicetiminutovém boji o mladý život záchranáři pacienta transportovali na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Brunále.
Odtud jej pak po několika desítkách minut převážela sanitka na heliport, kde přistál vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.
Ten mladého muže, který byl postižen srdečním infarktem, pod dohledem lékaře šetrně přepravil na specializované pracoviště do Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě