Informační linka záchranné služby


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 10. 10. 2018 22:01:43 - verze pro tisk

Účel Informační linky

Cílem Informační linky je poskytovat široké spektrum zdravotnických a dalších informací netísňového charakteru. Se stavy ohrožujícími život by se měli občané samozřejmě nadále, tak jako dosud, obracet na tísňové linky a použít číslo 155.

 

Kdy se na Informační linku obracet

Operátorky poskytují doporučení při řešení zdravotních obtíží, jako jsou běžná onemocnění a zdravotní obtíže, podají konkrétní informace o zdravotních službách v rámci Moravskoslezského kraje a jejich poskytovatelích.

Informační linka volajícím poradí, kam se obrátit při potřebě ambulantní lékařské péče, kde je dostupná nejbližší lékařská pohotovostní služba, zdravotnické zařízení, lékárna či sanitní transportní služba.

Operátorky jsou nápomocny také v případech nejasností pokud jde o spádovost zdravotní péče pro občana, postupu při změně lékaře, či pojišťovny. Poradí ohledně nutných kroků v případě úmrtí, zodpoví dotazy a požadavky na ohledání zemřelého.

V případě potřeby operátorky pracují i s telefonujícími, jež řeší problémy v psychosociální oblasti a poskytnou doporučení ohledně dalšího postupu klienta. Předají kontakty na krizová centra, linky důvěry, a další psychosociální služby. Informační linka spolupracuje s regionálními krizovými pracovišti a organizacemi psychosociálního charakteru.

 

Provozní doba Informační linky

Lidé mohou Informační linku využívat nepřetržitě. Operátorky jsou občanům k dispozici čtyřiadvacet hodin denně, a to včetně víkendů a svátků.

 

Způsoby kontaktu

Informační linka je koncipována jako telefonická služba. Možno je využít číslo 553 777 777

Další možností je e-mailový kontakt.

E-mail: infocentrum@zzsmsk.cz