04.11.2019 Letečtí a horští záchranáři ošetřovali zraněného muže v Beskydech


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 4. 11. 2019 9:35:22 - verze pro tisk

Tým letecké záchranné služby Ostrava má za sebou další zásah v horském terénu Beskyd. Podobně jako řada jiných, i tento proběhl za úzké spolupráce s horskými záchranáři.

V neděli 3. listopadu před polednem přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS tísňové volání k úrazu muže v terénu katastru obce Morávka. Operátoři požádali o spolupráci horskou službu a následně na místo vzlétl i vrtulník LZS.

foto: ZZS MSK

 

Šestapadesátiletý muž při pohybu v terénu uklouzl, upadl a vážně si poranil dolní končetinu. S bolestivým zraněním se přitom nacházel v korytě potoka a obtížně přístupném místě. Na pomoc vzlétli letečtí záchranáři, připraveni na zásah v podvěsu. Pilot se strojem dosedl necelých dvě stě metrů od místa události, kde již čekali horští záchranáři. Posádka se pěšky vydala ošetřit pacienta a detailně prozkoumat terén. Ukázalo se, že vyzvednutí zraněného vrtulníkem nebude pro zalesnění místa možné. Po provedení přednemocniční neodkladné péče byl proto společnými silami leteckých a horských záchranářů vynesen z koryta potoka a terénním automobilem horské služby přepraven k vrtulníku. Ten je následně šetrně transportoval na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.