21.06.2020 Záchranáři zasahovali u tonoucích osob ve Frýdku-Místku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 21. 6. 2020 19:22:44 - verze pro tisk

Čtyři týmy ZZS MSK zasahovaly dnes, v neděli 21. června odpoledne u tonoucích osob ve Frýdku-Místku. Hlášení o události na řece Morávce přijali operátoři zdravotnické záchranné služby před tři čtvrtě na čtyři. Spolu s dalšími složkami IZS vyrazily na pomoc tři frýdecko-místecké posádky ZZS a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy.

 

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, sjížděl muž se dvěma dětmi rozvodněnou řeku na člunu, který se s nimi převrátil mezi obcí Dobrá a Frýdkem-Místkem.

Šestačtyřicetiletého muže a patnáctiletou dívku nalezli záchranáři na břehu při vědomí a bez zjevných poranění. Po prvotním vyšetření je pozemní posádka ZZS transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, a to na centrální příjem nemocných a dětskou ambulanci.

Osmiletá dívka byla hasiči vylovena z řeky ve Frýdku-Místku bez známek života. Tým záchranářů započal ihned s rozšířenou resuscitací. Dítě bylo zaintubováno, o jeho dýchání se staral ventilátor a posádka prováděla nepřímou srdeční masáž. Za podpory léků a přístrojové techniky se po více než tři čtvrtě hodině podařilo obnovit činnost dívčina srdce. Vrtulník pacientku následně transportoval na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. V době předání byl krevní oběh dítěte nestabilní a jeho stav velmi kritický.