21.7.2020 Čtyři zranění při dopravních nehodách na Opavsku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 21. 7. 2020 22:32:33 - verze pro tisk

K první události vyjela pozemní posádka záchranářů z Dolního Benešova - Zábřehu spolu z LZS z Ostravy do obce Dolní Benešov, kde došlo před půl osmou hodinou ráno ke střetu dvou vozidel. Posádky na místě ošetřovaly tři zraněné. Osmadvacetiletá žena a třicetiletý muž byli po ošetření s podezřením na otřes mozku a bolestí horních a dolních končetina převezeni pozemní posádkou na úrazovou ambulanci do Fakultní nemocnice v Ostravě. Šestapadesátiletého muže s poraněním hrudníku transportoval do stejné nemocnice, ale na urgentní příjem, vrtulník.

 

K další nehodě u obce Malé Heraltice vyjížděli záchranáři ze stanoviště v Opavě. Operační středisko přijalo pět minut po jedenácté hodině dopoledne informaci o havárii vozidla, které vyjelo ze silnice a několikrát se otočilo přes střechu. K události byl současně vyslán také vrtulník LZS z Ostravy.

Záchranáři ošetřovali třiadvacetiletého muže, který byl při vědomí. Pro znehybnění krční páteře použili krční límec, zahájili podávání léků a infuzních roztoků. S podezřením na zlomeniny žeber a lopatky byl uložen do vakuové celotělové matrace a letecky transportován na urgentní příjem ve Fakultní nemocnici v Ostravě.