29.07.2020 Chlapec se vážně zranil při pádu z kola v Beskydech


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 29. 7. 2020 20:16:22 - verze pro tisk

foto: ZZS MSK

Týmy ZZS MSK zasahovaly dnes, ve středu 29. července odpoledne, u vážného úrazu dítěte v Beskydech. Ve čtvrt na dvě přijali operátoři záchranné služby na tísňové lince informaci z Bílé (okres Frýdek-Místek), o pádu cyklisty. Na místo vyjela posádka RZP z Frýdlantu nad Ostravicí a vzlétl vrtulník z Ostravy. O součinnost byla požádána také horská služba Beskydy.

 

Čtrnáctiletý chlapec havaroval jako cyklista při sjezdu z kopce. Po pádu byl dle svědků v bezvědomí, porucha vědomí přetrvávala ještě v době příjezdu záchranářů. Zasahující lékař LZS u dítěte zjistil vícečetná poranění v oblasti hlavy a končetin, vyslovil také podezření na poranění páteře.

foto: ZZS MSK

 

Stav pacienta se jevil jako vážný. Byl zajištěn krčním límcem, pomocí scoop rámu přeložen na vakuovou matraci. Týmy ZZS také zahájily podávání léků.

Vrtulník leteckých záchranářů přilétl z důvodu obtížného terénu vybaven pro práci v podvěsu. Posádka pak za pomocí lanové techniky zajištěného pacienta dopravila na parkoviště pod svahem, kde proběhly další úkony před transportem do zdravotnického zařízení. Chlapec byl následně předán do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě.