31.07.2020 Dva zásahy u nehod v Malé Morávce (Bruntálsko) – cyklistka a motocyklista


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 31. 7. 2020 10:05:11 - verze pro tisk

Posádky záchranné služby zasahovaly včera, ve čtvrtek 30. července, hned u dvou nehod, které se jen několik hodin po sobě odehrály v obci Malá Morávka na Bruntálsku. Jednalo se nejprve o pád cyklistky a následně o střet motocyklistky s vozidlem. V obou případech ke zraněným vyjížděly pozemní týmy z Rýmařova a letěl ostravský vrtulník LZS.

Odpolední nehoda cyklistky měla velmi podobný scénář jako ta, která se odehrála o dva dny dříve v Beskydech. I tentokrát se jednalo o čtrnáctileté dítě. Dívka havarovala při sjezdu z kopce a po pádu byla v bezvědomí. Porucha vědomí přetrvávala i během zásahu záchranářů. Lékař ZZS u dítěte zjistil poranění v oblasti hlavy a končetiny. Pacientka byla zajištěna krčním límcem a uložena do podtlakové matrace. Vrtulník poté zajistil její transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

 

Po jednadvacáté hodině došlo k nehodě motocyklisty, který se srazil s osobním automobilem. Třicetiletý muž utrpěl poranění v oblasti hlavy, horní a dolní končetiny, také mnohočetná drobná zranění na více částech těla. Po provedení přednemocniční neodkladné péče byl vzdušnou cestou přepraven rovněž do FN Ostrava.