05.09.2020 Záchranáři ZZS MSK zasahovali u úrazů


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 5. 9. 2020 19:06:33 - verze pro tisk

Sobotní příjemné počasí lákalo k rekreačním aktivitám i domácím pracovním činnostem. Přineslo s sebou však také řadu úrazů, kterých tak dnes, 5. září, ošetřovaly posádky záchranné služby na území Moravskoslezského kraje přibližně dvě desítky. Jednalo se o nehody cyklistů, osob na koloběžkách, zranění při míčových hrách, ale také o pády, nebo úrazy při práci s pilou. Naštěstí měly všechny tyto události, až do podvečera, za následek jen lehčí, nebo středně těžká poranění.

 

V průběhu jediné hodiny (mezi 13. a 14. hodinou) zasahovali záchranáři hned u tří z nich:

Nejprve bylo nutno ošetřit devětadvacetiletou ženu s poraněním v oblasti zad po tvrdším přistání padákového kluzáku na Frýdecko-Místecku.

Následně vzlétl vrtulník LZS, jehož posádka spolu se členy horské služby zasahovala u sedmatřicetiletého muže v Trojanovicích. Ten sjížděl na koloběžce z beskydských Pusteven, přičemž havaroval mimo silnici, z níž vyjel přes potok a narazil do kamene. Se zraněním hlavy a podezřením na poranění páteře jej letečtí záchranáři po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Před čtrnáctou hodinou pak vyjížděl pozemní tým k pádu jednatřicetileté ženy na Novojičínsku. I v tomto případě bylo u pacientky podezření na poranění páteře. Musela být zajištěna ve vakuové matraci a předána do další péče v novojičínské nemocnici.