09.10.2020 Záchrana dívky po pádu z okna – Karviná


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 9. 10. 2020 17:05:59 - verze pro tisk

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 8. října odpoledne u vážné události v Karviné. Několik minut po sedmnácté hodině byl krajskému operačnímu středisku ZZS MSK oznámen pád dítěte z výšky. Na pomoc byla neodkladně vyslána pozemní posádka rychlé lékařské pomoci a zároveň i tým leteckých záchranářů.

foto: ZZS MSK

 

Třináctiletá dívka měla spadnout ze čtvrtého patra panelového domu, přičemž dopadla na travnatou plochu. V okamžiku příjezdu posádek zdravotnické záchranné služby byla při vědomí a se zasahujícími lékaři komunikovala. Utrpěla vícečetná a život ohrožující poranění. Prvotní vyšetření ukázalo zranění horní končetiny, břicha a vyloučit nebylo možno ani poranění pánve.

Záchranáři zajistili pacientku krčním límcem, uložili ji do vakuové matrace a zahájili podávání léků. Vzhledem k závažnosti jejího stavu musela být uvedena do umělého spánku a převedena na přístrojem řízené dýchání.

Po provedení všech nezbytných opatření ji záchranáři přesunuli na palubu vrtulníku a následně šetrně transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.