07.11.2020 Záchranáři zasahovali u zraněných v Beskydech


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 7. 11. 2020 23:15:53 - verze pro tisk

Posádky ZZS MSK zasahovaly dnes, v sobotu 7. listopadu odpoledne, u dvou případů, při nichž došlo ke zraněním v Beskydech.

 

Před tři čtvrtě na čtyři převzali operátoři záchranné služby informaci o zranění dítěte při pádu stromu ve špatně přístupném terénu poblíž obce Řeka na Frýdecko-Místecku. Na místo vyjel tým rychlé lékařské pomoci z Třince a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Dvanáctiletá dívka utrpěla poranění dolní končetiny a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji pozemní posádka ZZS transportovala na úrazovou ambulanci třinecké nemocnice.

Letečtí záchranáři byli po šestnácté hodině, ještě v průběhu předchozího zásahu, voláni k další události – pádu cyklisty, který se odehrál jen několik kilometrů daleko, pod Javorovým vrchem. Jednatřicetiletý muž, kterého prvotně ošetřovala horská služba, byl zraněn v oblasti pánve a dolní končetiny. Po uložení do vakuové matrace a ošetření jej posádka vrtulníku letecky přepravila do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl na oddělení urgentního příjmu.