17.11.2020 Smrtelná nehoda na Frýdecko-Místecku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 17. 11. 2020 23:06:45 - verze pro tisk

Posádky ZZS MSK zasahovaly dnes, v úterý 17. listopadu odpoledne u smrtelné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Operátoři záchranné služby přijali ve třináct hodin oznámení o střetu dvou osobních vozidel na silnici v oblasti Starých Hamrů. Na pomoc byly vyslány týmy RZP ze základen ve Frýdlantu nad Ostravicí a Frýdku-Místku. K misi vzlétl také vrtulník LZS z Ostravy.

Sedmadvacetiletá žena zůstala zaklíněná v jednom z vozidel a musela být vyprošťována. Nejevila známky života, a proto u ní byla zahájena resuscitace. V rozšířené resuscitaci pokračovaly posádky ZZS tři čtvrtě hodiny, avšak neúspěšně. Pacientka na místě podlehla poranění, které utrpěla.

Záchranáři ošetřili šest zraněných – dva dospělé a čtyři děti.

Muž a žena středního věku utrpěli středně těžká poranění a pozemní týmy ZZS je transportovaly do frýdecko-místecké nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byly po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předány dvě děti školního věku s lehkým poraněním horní končetiny a hrudníku.

Dvě děti útlého věku byly ošetřeny a letečtí záchranáři je následně přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě. Jejich zranění nebyla život ohrožující.