21.11.2020 Tragická nehoda na Novojičínsku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 21. 11. 2020 16:44:50 - verze pro tisk

foto: ZZS MSK

 

Zdravotnická záchranná služba MSK dnes (21. listopadu) dopoledne zasahovala u tragické dopravní nehody na Novojičínsku. Ve tři čtvrtě na deset bylo krajské operační středisko informováno o čelním střetu dvou vozidel na silnici mezi Kopřivnicí a Frenštátem pod Radhoštěm, poblíž obce Lichnov. Na pomoc vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS.

 

V jednom z vozidel zůstal zaklíněn muž, jehož totožnost záchranáři neznají. V okamžiku příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života. Při nehodě utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl. Zasahující lékař již mohl jen konstatovat jeho smrt.

foto: ZZS MSK

 

Třiašedesátiletý účastník střetu zůstal zaklíněn ve druhém automobilu. Utrpěl poranění hrudníku, břicha, horní a dolní končetiny. Zprvu komunikoval, jeho stav se však v průběhu vyprošťování velmi rychle zhoršoval. Upadl do bezvědomí a došlo u něj k zástavě dechu i krevního oběhu. Po vyproštění zahájili záchranáři rozšířenou resuscitaci. Prováděli nepřímou srdeční masáž, zavedli vstup do kostní dřeně a zahájili podávání léků. Lékař zajistil dýchací cesty intubací a pacient byl připojen k přístrojem řízené ventilaci. Veškeré pokusy o záchranu však byly marné a musely být ukončeny jako neúspěšné.