Nový provozovatel vrtulníků LZS v Ostravě


MUDr. Roman Gřegoř, MBA, ředitel ZZS MSK, 1. 1. 2021 18:43:57 - verze pro tisk

Včerejší půlnocí se uzavřelo čtyřleté období, kdy vrtulníky pro základnu LZS v Ostravě zajišťovala rakouská firma Heliair. Za jejího působení byl udržován a dále rozvíjen nejvyšší standard v rozsahu, úrovni a bezpečnosti všech činností, spojených s LZS, a za to patří rakouským kolegům velký dík.

Od dnešního dne se ujala provozování slovenská firma (ATE), která na základě výběrového řízení, uspořádaného Ministerstvem zdravotnictví ČR, bude zajišťovat vrtulník a piloty na dobu 8 let. Jakou kvalitu přinese se teprve ukáže.

Pro naši činnost je rozhodující, že se nic nemění z hlediska dostupnosti LZS pro Moravskoslezský a část Zlínského kraje. Nadále jsme plně připraveni 24 denně, 365 dní v roce být k dispozici všude tam, kde nás bude potřeba.

Stroj, který pro Ostravu firma ATE přistavila, je typově identický, s těmi, které zde působí již řadu let. Jedná se o vrtulník EC 135T2+ který vyrábí konsorcium AIRBUS. Je plně kompatibilní pro noční létání a disponuje stejnými zdravotnickými přístroji a vybavením, na které jsme zvyklí. Oproti svým předchůdcům má navíc klimatizační jednotku, povětrnostní radar a palubní jeřáb.

Vrtulník Vrtulník 2