06.01.2021 Dvě zraněné při střetu kamionu a osobního automobilu - Novojičínsko


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 6. 1. 2021 8:32:45 - verze pro tisk

Zdravotnická záchranná služba zasahovala včera, v úterý 5. ledna večer, u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Po půl osmé byl prostřednictvím tísňové linky nahlášen střet nákladního a osobního vozidla u obce Hladké Životice se zaklíněním osob. Na pomoc byly vyslány tři týmy ZZS MSK ze základen Nový Jičín a Fulnek.

 

V osobním vozidle, které po kolizi leželo na střeše v příkopě, zůstaly zaklíněné dvě ženy. Obě byly při vědomí a se záchranáři komunikovaly, utrpěly však vážná zranění.

Sedmatřicetiletou pacientku záchranáři začali ošetřovat ještě před jejím vyproštěním – zajistili ji žilní vstup a zahájili podávání léků tlumících bolest. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění, a to v oblasti horní a dolní končetiny, hlavy, páteře a hrudníku. Žena byla zajištěna pánevním pásem, krčním límcem, záchranáři se postarali o tepelný komfort a provedli další léčebná opatření. Pacientka byla následně předána v ostravské Fakultní nemocnici na oddělení urgentního příjmu.

Druhou zraněnou byla šestnáctiletá slečna. Utrpěla poranění páteře břicha a pánve. Posádky ZZS ji poskytly přednemocniční neodkladnou péči a připravily k transportu do zdravotnického zařízení. Předána byla týmu urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.