08.01.2021 Střety chodců s dopravními prostředky


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 8. 1. 2021 7:14:23 - verze pro tisk

Zdravotnická záchranná služby MSK zasahovala v uplynulých desítkách hodin u tří událostí, při nichž došlo na území Moravskoslezského kraje ke střetům chodců s dopravními prostředky – vlakem, automobilem a tramvají.

 

Ve středu 6. ledna odpoledne došlo ke střetu osoby s vlakem v Polance nad Odrou na Ostravsku. Vzhledem k poraněním, neslučitelným se životem, mohla zasahující lékařka ZZS již pouze konstatovat smrt.

Během čtvrtečních (7.1.) ranních hodin pak došlo k dalším dvěma událostem, v nichž figurovali chodci. V sedm hodin zasahovala posádka RZP u dvaaosmdesátileté ženy, která byla zraněna tramvají. Poranění horní končetiny bylo naštěstí jen lehké.

Těžké zranění utrpěl naopak před půl osmou třiašedesátiletý muž v Šenově na Novojičínsku, jehož srazil automobil. Pacient byl při vědomí, zasahující lékař však zjistil poranění hlavy a dolní končetiny. Záchranáři muže zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace a zahájili nitrožilní podávání léků. Po provedených opatřeních byl transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.