22.02.2021 Vážná nehoda na Novojičínsku a dalších pět ranních nehod


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 22. 2. 2021 14:33:10 - verze pro tisk

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, v pondělí 22. února ráno, na území Moravskoslezského kraje u šesti dopravních nehod. Polovina z nich se odehrála na Novojičínsku, dvě na Karvinsku a jedna v Ostravě. Ošetřovat při nich musely celkem deset osob, většinu s lehkými a středně těžkými zraněními.

 

K nejvážnější nehodě spěchali záchranáři po deváté hodině do Petřvaldu na Novojičínsku, kde došlo ke střetu osobního a nákladního automobilu se zaklíněním dvou osob. Žena neznámé totožnosti byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění v oblasti hlavy, stav pacientky byl kritický. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým letecké záchranné služby transportoval vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava.

Do téhož zdravotnického zařízení byl předán rovněž třiadvacetiletý muž. Po havárii byl krátce v bezvědomí, s posádkami ZZS však již později komunikoval. Utrpěl poranění v oblasti páteře a jevil známky otřesu mozku. Péči a přepravu do nemocnice mu poskytla lékařská posádka ze základny v Mošnově.

 

-------------------------

Video zpráva ZDE