24.02.2021 Posádky ZZS zasahovaly u výbuchu v ostravském domě


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 24. 2. 2021 8:32:58 - verze pro tisk

Pět týmů zdravotnické záchranné služby zasahovalo dnes, ve středu 24. února v časných ranních hodinách u výbuchu v domě v ostravské Hrabůvce. Na pomoc byly vyslány dvě lékařské a tři zdravotnické posádky. O události byli operátoři záchranné služby informováni krátce po třetí hodině.

 

Záchranáři ošetřili v souvislosti s událostí celkem šest osob. Dalších několik desítek obyvatel domu, kteří neutrpěli žádné postižení, bylo zdravotníky prohlédnuto.

Sedmatřicetiletý muž se nalézal v kritickém stavu. Při výbuchu utrpěl popáleniny na více než polovině těla. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Po prvotním ošetření popálených ploch byl předán týmu popáleninového centra FN Ostrava.

Ošetřeno bylo dalších pět osob ve věku šedesáti až šestaosmdesáti let, z toho jednu záchranáři následně transportovali do nemocnice pro intoxikaci kouřem. Ostatní obyvatelé jevili známky akutní stresové reakce. Byli ponechání na místě události v péči interventky ZZS, která jim poskytla první psychickou pomoc.

 

--------------------------------------

Video zpráva ZDE