18.03.2023 Sobotní nehody motocyklistů


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 18.03.2023 21:18:21 - verze pro tisk

Dnes (18. 3. 2023) zasahovali posádky ZZS MSK u dvou dopravních nehod motocyklistů. Informaci o první události na Karvinsku v obci Albrechtice přijali operátoři ZZS MSK deset minut po patnácté hodině, kdy na místo události vyjela lékařská posádka z Havířova a současně vzlétl vrtulník LZS Ostrava. Nehoda motorky v Ludgeřovicích na Opavsku byla na tísňovou linku nahlášena krátce po šestnácté hodině. V tomto případě u zraněného zasahovala lékařská posádka ze stanoviště v Ostravě.

V prvním případě posádky ošetřovaly šestnáctiletého muže. Se záchranáři komunikoval a stěžoval si na bolest zad v oblasti lopatky. Po vyšetření a ošetření byl pozemní posádkou přepraven do nemocnice v Havířově a předán na oddělení Urgentního příjmu.

V Ludgeřovicích záchranáři pečovali o muže ročník 1954, který si po pádu na motorce stěžoval na bolest v oblasti pravého ramene a hlavy. Po ošetření krvácení na hlavě, imobilizaci krční páteře a podání léků byl převezen na Urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Ostravě.