16.5.2023 Záchranáři v MSK otevřeli své základny veřejnosti


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 16. 5. 2023 6:51:33 - verze pro tisk

foto: ZZS MSK

 

V pondělí 15. května, proběhl na dvanácti výjezdových základnách ZZS MSK Den otevřených dveří. Datum nebylo zvoleno náhodou, protože si v něm každoročně připomínáme také Den linky 155.

Své prostory po tří leté pauze pro veřejnost mimořádně zpřístupnili záchranáři v Bruntále, Krnově, Rýmařově, Frýdku-Místku, Třinci, Karviné, Havířově, Novém Jičíně, Kopřivnici, Opavě, Hlučíně a Ostravě-Zábřehu.

foto: ZZS MSK

 

 

 

 

 

 

 

 

Během dopoledních hodin byly prostory doslova v obležení především školáků, kteří za záchranáři dorazili i se svými učiteli z řady škol - mateřských, základních, i středních.

 

 

V průběhu odpoledne do výjezdových základen proudili spíše dospělí a celé rodiny. Pro návštěvníky bylo připraveno vždy několik stanovišť, na kterých se jim záchranáři věnovali.

foto: ZZS MSK

Zájemcům předváděli a učili je správné poskytnutí první pomoci v situaci ohrožení života, seznamovali s výhodami využití národní tísňové linky 155. Prohlédnout si bylo možno záchranářská vozidla i jejich vybavení, na základně v Ostravě-Zábřehu také vrtulník LZS, shlédnout prezentaci o činnosti ZZS a vyzkoušet si některé pomůcky, s nimiž profesionální záchranáři pracují.

foto: ZZS MSK

 

 

Akce se konala za spoluúčasti partnerského Nadačního fondu Kryštůfek, který poskytl drobné dárky pro dětské návštěvníky.

 

Stejnojmenný plyšák zároveň provází nemocné a zraněné děti na palubách sanitních vozidel.

foto: ZZS MSK

 

 

Každým z dvanácti zpřístupněných stanovišť

prošlo během pondělí několik stovek osob.

Dne otevřených dveří se v Moravskoslezském

kraji zúčastnilo celkem 3950 návštěvníků

a záchranáři akci hodnotí jako velmi úspěšnou.

-------------------------------

Video zpráva ZDE

foto: ZZS MSK