22.05.2023 Neděle v MSK byla plná úrazů


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 22.05.2023 6:50:24 - verze pro tisk

Posádky zdravotnické záchranné služby během neděle 21. května zaměstnávaly ve zvýšené míře zásahy u nejrůznějších úrazů. Od sobotní do nedělní půlnoci museli záchranáři vyjíždět k více, než sedmi desítkám (74) zraněných osob na různých místech kraje.

foto: ZZS MSK

 

Největší skupinu, třiadvacet událostí, tvořila zranění při nejrůznějších pádech - nejčastěji ze schodů, ale například také při pádu hlavou na pódium při tanci. Šestnáct dalších pacientů, kteří museli být ošetřeni, bylo v době úrazu pod vlivem alkoholu. Poranění dále utrpělo deset lidí při napadení jinou osobou, sedm cyklistů, pět účastníků nehod automobilů a jeden motocyklista. Nemálo poranění v průběhu nedělního dne vzniklo také při volnočasových aktivitách a byly skutečně pestré, jako například pád na inline bruslích, koloběžce, trampolíně, při skoku do vody, v rámci hasičských závodů, při práci v dílně a dalších činnostech.

Všichni zranění byli v době zásahu posádek ZZS při vědomí. Utrpěli povětšinou středně těžká poranění, nejvíce hlavy, horní či dolní končetiny a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je záchranáři transportovali do spádových zdravotnických zařízení.

----------------------

Video zpráva ZDE