8.11.2023 Pět zraněných při střetu vozidel na Frýdecko-Místecku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 08.11.2023 17:46:54 - verze pro tisk

Posádky ZZS MSK zasahovaly dnes, ve středu 8. listopadu, u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Informaci o střetu tří vozidel v obci Soběšovice přijali krajští operátoři před tři čtvrtě na dvanáct. Na místo události byly vyslány tři pozemní týmy – lékařský a dva zdravotnické, z havířovské základny.

 

Záchranáři ošetřovali celkem pět osob, které vozidlech cestovaly. Všem pacientům byla na místě události poskytnuta přednemocniční neodkladná péče – byli dle potřeby zajištěni imobilizačními prostředky, podanými léky, či kyslíkem.

Muž, jehož totožnost záchranáři v době zásahu neznali, musel být vyproštěn z havarovaného automobilu. Utrpěl život ohrožující poranění hlavy, hrudníku a horní končetiny. Další účastník, třiadvacetiletý muž, byl ošetřován s těžkým poraněním páteře. Oba pacienti byli následně transportováni sanitními vozidly do ostravského traumatologického centra.

Další dva muži (23 a 39 let) a devětapadesátiletá žena, utrpěli poranění v oblasti hrudníku, jejich stav byl středně závažný. Záchranáři je předali na chirurgické ambulanci v havířovské nemocnici.

 

Zdravotnická záchranná služba děkuje starostovi Soběšovic, který velmi flexibilně a ochotně poskytl bezprostředně po nehodě lehce zraněným a nezraněným účastníkům prostory knihovny, která se nacházela v těsné blízkosti místa nehody. Zajistil jim také pitný režim a umožnil vyčkat ve vyhřáté místnosti do příjezdu dalších sanitních vozidel.

-----

Video zpráva ZDE