21.03.2024 Nový ventilátor pro záchranáře ve Frýdku-Místku díky dotaci města


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 21.03.2024 18:20:57 - verze pro tisk

foto: ZZS MSK

Frýdeckomístečtí záchranáři dnes, ve čtvrtek 21. března, slavnostně převzali nový transportní ventilátor. Pořízen byl díky dotaci 300 000,- Kč ze strany statutárního města Frýdek-Místek. Přístroj předali do užívání primátor Petr Korč a náměstek primátora pro zdravotnictví Marcel Sikora.

foto: ZZS MSK

„Město Frýdek-Místek podporuje i organizace, kterých není zřizovatelem a záchranná služba patří k jedné z nich. Je to tradice a každoročně poskytujeme částku, která pomůže dovybavit některý ze zásahových vozů novým, nejmodernějším zařízením, které zvýší komfort a kvalitu služeb“, uvedl primátor Petr Korč.

foto: ZZS MSK

Tento krok je v souladu s úsilím o permanentní zlepšování poskytované přednemocniční neodkladné péče pro občany Frýdku-Místku a jeho spádové oblasti. Transportní ventilátor Meduvent je vysoce kvalitní a moderní zařízení, které pomáhá pacientům s poruchami dýchání, jako jsou otoky plic, chronická obstrukční plicní nemoc, astma nebo zápal plic. U těchto diagnóz je preferována takzvaná neinvazivní plicní ventilace pomocí obličejové masky. Přístroj, může ventilovat i bez přívodu kyslíku a s využitím dalších sofistikovaných ventilačních režimů bude pro pacienty významným benefitem.

Ředitel územního odboru ZZS MSK Frýdek-Místek, Jan Karczmarczyk při převzetí přístroje řekl: „Obdržení tohoto transportního ventilátoru je významným krokem pro naši záchrannou službu. Toto vybavení nám umožní poskytnout ještě lepší péči našim pacientům v rámci Frýdku-Místku a okolí."

-----

Video zpráva