02.01.2025 Dvě zraněné po nehodě osobního automobilu na Novojičínsku


PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 02.01.2026 8:52:45 - verze pro tisk

Ve čtvrtek 1. ledna, minutu po sedmnácté hodině, se na tísňovou linku dovolal svědek nehody osobního vozidla, které u obce Bílov na Novojičínsku sjelo v zatáčce mimo silnici a zůstalo ležet na boku. Na místě zasahovali záchranáři z Mošnova a Fulneku, k misi byl povolán také ostravský záchranářský vrtulník.

foto: ZZS MSK

 

Osmiletá dívka, která po nehodě sama vylezla oknem ven, duchapřítomně použila mobilní telefon, na němž zapnula svítilnu. Použila ji k zastavení projíždějícího vozidla a tím také k zajištění pomoci. Dítě bylo s lehčím zraněním po poskytnutí přednemocniční péče transportováno na úrazovou ambulanci ostravské Fakultní nemocnice.

Do téhož zdravotnického zařízení byla letecky transportována také osmapadesátiletá žena, která musela být z havarovaného vozidla vystříhávána hasiči. Pacientka byla po celou dobu při vědomí, utrpěla poranění pánve a páteře. Záchranáři provedli potřebnou imobilizaci, nitrožilně podali léky proti bolesti a infuzní roztok a v neposlední řadě zajistili tepelný komfort pacientky. V době předání na urgentní příjem byla žena ve stabilizovaném stavu.

-----

Video zpráva ZDE

 

Více fotografií ze zásahu naleznete na našem Instagramu: zachrankamsk