19.01.2026 Dva zranění při střetu tramvají na Svinovských mostech v Ostravě
PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK, 19.01.2026 6:39:00 - verze pro tisk

V pondělí 19. ledna, před půl pátou, telefonovalo na tísňovou linku záchranářů hned několik svědků z Ostravy-Svinova, kde došlo ke střetu dvou tramvají. Dle prvotních informací mělo dojít k několika zraněním, řidič zadní tramvaje měl být zaklíněný. Na místo ihned vyjely dvě záchranářské a jedna lékařská posádka ze základny v Porubě. Informaci o dopravní nehodě dispečeři předali také policistům a hasičům.
Řidička středního věku zůstala po nárazu tramvaje zaklíněná. Zasahující zdravotníci jí podali, ještě před zahájením vyprošťování, léky k útlumu bolesti a vědomí. Po vyproštění byla uložena do celotělové vakuové matrace, záchranáři zajistili její tepelný komfort. Žena utrpěla vážné poranění dolní končetiny. Po ošetření byla ve stabilizovaném stavu transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.
Na úrazovou ambulanci téže nemocnice byl předán také devětapadesátiletý cestující z tramvaje, který měl řezné ranky na hlavě a horních končetinách.